O disc golfu

Co je to disc golf?

Formálně

Disc golf, discgolf nebo také frisbee golf je hra s létajícím diskem, ve které se jednotliví hráči snaží dostat létající disk na co nejmenší počet hodů do koše. Disc golf je hrán v asi 40 zemích světa. V České republice zaznamenal disc golf v posledních letech velký nárůst popularity a také rozvoj počtu hřišť na našem území.

Disc golf má velmi mnoho společných prvků s klasickým „míčkovým“ golfem. Používají se různé disky/hole podle zamýšlené trajektorie letu disku/míčku. Hřiště mají většinou 9 nebo 18 jamek (ne nutně). Také většina terminologie vychází z golfu.

V České republice disc golf zastřešuje Česká asociace discgolfu (ČADG), na mezinárodní úrovni se pak jedná o Professional Disc Golf Association (PDGA).

A neformálně?

Je  to velmi chytlavý sport, ve kterém se snažíte dostat disk z tee padu (výhoziště) do koše. V tom vám brání  jak přírodní překážky, což jsou například stromy, kamení, terén, tak i umělé, jako jsou budovy, auta, cesty. Ve skutečnosti však na trénink ani nepotřebujete koš, ale cokoliv se vám líbí (pokud se však budete snažit trefovat otevřená okna v paneláku, tuto stránku prosím nezmiňujte).

Disc golf je životní styl. Jakmile vás jednou chytí, už vás nepustí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>